Ситуація, яка нині склалася на 198-му одномандатному виборчому окрузі, «подібна до тієї, що була у 2014 році». На цьому наголосив народний депутат Сергій Рудик, який на виборах 21 липня знов набрав найбільшу кількість голосів виборців, повідомляє видання “Прочерк”.
Нагадаємо, голоси на окрузі пораховано, але із оголошенням переможця поки що затримка.
– Ситуація така сама, як у 2014 році, коли ми змагалися з Віктором Тимошенком, – розповів пан Рудик у коментарі «Прочерку». – Тепер Тимошенко стоїть за спиною Наталії Д’яченко. Нічого не змінилося, просто зрозуміло, що він (Тимошенко) зараз балотуватися не може, оскільки не відповідає задекларованим «Зе!командою» принципам відбору кандидатів.
На думку Сергія Ярославовича, його опоненти наразі намагаються відтягнути час офіційного проголошення переможця і через це висувають різноманітні претензії до результатів виборів.
– У 2014 році моя перевага була близько 500 голосів, зараз – 1015 голосів. Тоді ставка робилася на те, щоб провести перерахунок, і під час перерахунку пошкодити дільничні протоколи, звернути увагу на пошкоджені документи і заявити, що тепер неможливо встановити результати виборів та визнати їх недійсними. Думаю, зараз намагаються запустити ту саму схему, – вважає пан Рудик.
За його словами, наразі через суд команди Д’яченко і деяких інших оскаржують через суд результати голосування на близько 80 дільницях. «Який сенс вимагати перерахунку голосів тим кандидатам, які набрали явно мало голосів?» – запитує Сергій Рудик. Він робить висновок, що всі вони є членами єдиної команди, яка підтримує Наталію Д’яченко.
– Це ціла індустрія. Технічні кандидати в Україні заробляють, зокрема, на тому, що штампують скарги, просячи кошти у сторони, яка зацікавлена у перерахунку голосів. Паралельно вони намагаються пропонувати стороні, яка зацікавлена у збереженні результату, зняти ці свої скарги, – описує Сергій Рудик способи заробляння на виборах, які існують в Україні. – Інший спосіб заробляння: реєструють фейкові партії, які не існують у природі й ніколи не беруть участі у виборах, але заводять своїх представників у виборчі комісії, навіть на керівні посади, з тим, щоб потім надавати кандидатам різноманітні послуги.
Учора окружна виборча комісія відхилила всі скарги Наталії Д’яченко через їхню бездоказовість. Тепер комісія очікує рішень судів за позовами кандидатів, що програли, про перерахунок голосів. На думку Рудика, цього робити закон не вимагає – окружна виборча комісія має відразу після завершення підрахунку голосів оформити свою документацію і везти її в ЦВК.