Дії нової влади України, яка отримала і президентську посаду і майже конституційну більшість у Верховній Раді, у поганому сенсі нагадують поведінку екс-президента України Віктора Януковича.
Про це у ток-шоу “Прямий ефір“ на телеканалі “Прямий” заявив політолог Тарас Чорновіл.
“Що стосується більшості, цих всіх комітетів, цих всіх історій з цією кадровою політикою і з усім іншим. Мені зараз видимо згадуються ці білборди з початку весни – “31 березня – кінець епохи жадібності”. Так от, я вам скажу, епоха жадібності закінчилася – прийшла епоха жлобства. Чим відрізняється жадібність від жлобства? Жадібність – “це мені потрібно і це мені потрібно”, “я взагалі-то мав поділитися, але мені воно потрібно і я заберу”. А жлобство – це коли воно вже мені не потрібно, я вже ним вдавлюся, але я його гребтиму до себе. Гребтиму – аби воно нікому не дісталося, а воно тільки має бути моє. От це і є жлобство”, – заявив експерт.
За його словами, це “жлобство” проявляться саме у питанні розподілу парламентських комітетів.
“Воно проявляється в тому, що, скажімо, у Сергія Рудика на окрузі витворяє не сам кандидат, бо він вже сам, мабуть, би давно здався… Тисяча з чимось розрив голосів – це достатньо, щоб зрозуміти, що ти програв. Але з Києва йому дзвонять і кажуть: ми тебе згноїмо, якщо ти не будеш далі подавати в суді і все інше.
От це і є жлобство. Ви маєте 254 голоси. Ви зараз докупите ще до 30 голосів, 20 з чимось ви ще докупите, до вас прибіжуть. У вас буде майже конституційна більшість. Вам по різних питаннях, якщо захочеться, змінювати Конституцію залежно від того, який напрямок… в якихось питаннях точно”, – додав Чорновіл.
На його думку, у деяких випадках за зміни до Конституції проголосують і “Євросолідарність”, і “Батьківщина” і “ОПЗЖ”. Чорновіл нагадав, що останній раз, коли в українському парламенті у президента була конституційна більшість, це у Віктора Януковича у 2010-у році.
“Але жлобство проявляється в тому, що, маючи все те, що тобі необхідно, тобі хочеться мати взагалі все. Він вирішив ламати Конституцію, щоб поміняти парламентсько-президентську на президентсько-парламентську республіку цим ламанням Конституції. Тому що це є жлобство. І от цей момент епохи жлобства зараз цим страшний. Тому що жлобство, на відміну від жадібності, де ти можеш прорахувати, що їм потрібно… от в них є такі групи. І цим групам потрібно це і це. Далі вони, як правило, заспокоюються. Ми це бачили в багатьох скликаннях Верховної Ради, особливо часів Кучми, коли певні фінансово-промислові групи десь доривалися до чогось, і вони знали, що ось це їм потрібно, і вони на цьому заспокоювалися. А от жлобство передбачає, що доки все не надкусять, не згризуть – доти не заспокоються. Оцей момент жлобства – він дійсно страшний”, – підсумував Чорновіл.