Фінансування політичних партій з державного бюджету, відповідно до законопроекту «Про фінансування політичних партій» поглибить проблему політичної корупції, провокуючи суспільство до страйків. Про це заявив член бюджетного комітету ВРУ, народний депутат Сергій Рудик.
«При відсутності коштів на індексацію пенсій, фінансування партій є абсурдом. Ми піднімаємо в рази тарифи на комунальні послуги, підвищуємо податки та збори, проте, у нас, у держави, виявляється є «вільні» кошти на фінансування партій. Виникає логічне питання, чи потрібен бабусі чи онкохворому безвізовий режим з Європою, коли їхнього доходу не вистачає навіть на існування?» – зауважив депутат, коментуючи аргумент авторів законопроекту про можливий його вплив на входження до Євросоюзу.
На переконання Рудика, законопроект є цинічним. Депутат зазначив, що коли в держави відсутні кошти на фінансування індексації пенсій, боротьбу з онкозахврюваннями, закупівлю гемодіалізу, тощо, перспектива державного фінансування партій виглядає протинародною.
«Норма про фінансування лише тих партій, які отримали не менше 3% голосів виборців, спрямована на загострення політичного протистояння. Адже фактично в державі створюватимуться «оранжерейні» умови для певних політичних структур. Тим паче, що нашим партійним босам скільки не дай фінансування все одно буде мало» – зауважив нардеп.
Законопроект №2138а «Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування політичних партій)» має на меті створити передумови для впровадження державного фінансування політичних партій починаючи з 2017 року. Фінансування політичних партій з державного бюджету впроваджується з метою зупинення політичної корупціі в Україні та послаблення залежності партій від олігархів.
Також, у пояснювальній записці йдеться, що даний законопроект сприятиме прискоренню лібералізації візового режиму між Україною та ЄС.