Урядову реформу та Закон про держбюджет прийнято, але мого голосу там не було. Я не можу взяти на себе відповідальність, голосувати за “кота в мішку”, який пропонує нам Уряд.
Жодний документ, який би визначав суть та порядок проведення відповідних реформ (освітньої, медичної, адміністративно-територіальної) ще не прийнято. А зміни в один із основних документів країни уже вносять начебто з урахуванням наслідків цих реформ.
Лише по освіті на місцевий рівень передається 642 заклади. Це більше 6 млрд грн.
Уряд стверджує, що все прораховано. Але ж Міністр освіти на засіданні Комітету з питань бюджету заявив, що у них є лише якісь концептуальні високі ідеї, що базуються на досвіді Нідерландів. Тобто поки кожне міністерство буде втілювати свої задумки в законопроекти, які потім будуть ще довго розглядатися, прийматися, місцеві органи влади вимушені будуть «вигрібати», так звану, ефективність цих реформ.
Лише в моєму окрузі в Черкаській області без відповідного фінансового ресурсу на місцевий рівень покладено фінансування 14 навчальних закладів, на утримання яких у 2014 році передбачено більше 108 млн грн.
Уряд забув про головне – про ЛЮДЕЙ..
Далі про реформу медицини. Начебто все красиво, ураховано європейський досвід. А Міністр охорони здоров’я готовий представити концепт реформи лише у січні.
Я вже говорив про новацію з передачею відомчої медицини. Це більше 100 закладів, які повинні будуть фінансуватися з місцевих бюджетів. Близько 1 млр грн видатків.
Що робити органам місцевої влади та людям до того часу, коли будуть створені всі реформаторські документи?
На моєму окрузі знаходиться 3 спеціалізованих медичних заклади Одеської залізниці, на забезпечення яких необхідно не менше 31 млн грн. Звідки взяти ці кошти? З простих смілян?
Славнозвісна адміністративно-територіальна реформа, на яку в Державному бюджеті передбачено майже 1,4 млрд грн. А в Бюджетному кодексі уже прописані об’єднання територіальних громад.
Де прийнятий Закон, що регулює це питання? Має бути чітко сформований та обґрунтований з усіх позицій план створення цих об’єднань. Як можна прораховувати бюджет не знаючи межі території?
Уряд має здійснити адміністративно-територіальну реформу, а не підмінювати це поняття змінами до Бюджетного кодексу у вигляді якогось стимулювання громад до добровільного об’єднання.
У Черкаській області за попередніми розрахунками департаменту фінансів лише 20 сільських рад матимуть мотивацію до об’єднання. То в чому реформа?
І це лише основні проблеми цього документу. На нараді з департаментами фінансів, 19 грудня цього року, яка була ініційована Комітетом з питань бюджету, всі в один голос говорили про невідповідність фінансового ресурсу та видаткових повноважень. Всі вони надали розрахунки, але очевидно Кабінет Міністрів України володіє іншою інформацією.