На черговому брифінгу у Верховній Раді України, підтримавши один із запропонованих на розгляд парламенту законопроектів, я закликав реформувати судову систему.
Воюючи з нашим головним зовнішнім ворогом, ми не маємо забувати про наших внутрішніх ворогів. Прикро констатувати, однак таким внутрішнім ворогом держави є українська судова система. Зокрема, виступаючи у парламенті, Президент України повідомив, що працівниками Служби безпеки України було затримано представників ФСБ, але наші «справедливі суди» зробили усе, аби відпустити ворогів. Тоді очільник держави визнав, що необхідно негайно міняти судову систему в Країні.
Зараз на порядку денному знаходиться два законопроекти, що мають врегулювати питання реформування українських судів. Це, зокрема, проект «Про забезпечення діяльності суддів», який запропонував Президент України, а також законопроект групи депутатів «Про статус суддів і судочинства». Обидва проекти недосконалі у багатьох моментах, але вони кращі, ніж нинішня судова практика. Кожен українець знає про таку практику. Наприклад, у Черкасах в суботу відбудеться чергове судове засідання Адміністративного апеляційного суду, на якому розглянуть справу 15-річного юнака, який незаконно утримується у СІЗО. Його не відпустили на поруки 17-х народних депутатів із різних фракцій, які зазначали, що недоцільно і незаконно понад норму утримувати у слідчому ізоляторі неповнолітнього. Але він і досі там. Водночас, у іншій судовій справі, коли у ДТП загинув мешканець Черкащини, злочинця, який вчинив вбивство, судді відпустили за кілька сотень тисяч гривень.
Запропоновані законопроекти, незважаючи на певні недоліки, слід підтримати, оскільки право Верховного суду коригувати та переглядати рішення судів нижчої інстанції є безперечним плюсом, порівняно з нинішньою практикою. Інші зміни, які слід запровадити, це право вести фотозйомку та відеозапис присутнім у судовому засіданні громадянам України без окремого на те дозволу суддів. Адже, прийняття рішень суддями без проведення додаткової фото- та відео фіксації судового процесу, в рази збільшує ймовірність підтримки суддею однієї зі сторін процесу.
Своїм зверненням я закликав колег до уважного опрацювання згаданих законопроектів та їх підтримки під час голосування. Крім того, маю надію, що цим кроком депутати зможуть покращити судову систему Української держави.