– Доки одні сіють паніку, а інші виїжджають за кордон – тиждень провів у громадах на окрузі. Адже скільки б звернень від жителів та місцевої влади ти не отримував, скільки б звітів не читав, реальну ситуацію можна побачити, тільки приїхавши особисто. Тож разом із головами громад, старостами, директорами шкіл, будинків культури та активістами Леськівської, Степанківської, Балаклеївської, Ротмістрівської, Тернівської, Березняківської, Білозірської та Михайлівської громад обговорили досягнення, поточні проблеми та намітили плани на майбутнє, – зазначив Сергій Рудик.


Серед питань, які турбують жителів громад, – утеплення та переведення на альтернативні види опалення шкіл, дитсадків та будинків культури, реконструкція вуличного освітлення, і, звичайно ж, ремонт місцевих доріг.
– Давно відомо, що заміна вікон на теплоощадні та зовнішнє утеплення – це плюс 5 градусів у приміщенні. Тож на часі – продовження заходів термомодернізації, які ми почали ще кілька років тому. Так, у Степанківській громаді потрібно завершити утеплення будинку культури у Хацьках та школи у Степанках, у Ротмістрівській – термомодернізацію Ротмістрівської школи. Потребує ремонту і опорна школа Тернівської громади. Щоб повністю закрити питання з заміною старих вікон на теплоощадні у Михайлівській громаді, лишилось замінити по 26 вікон у школах Михайлівки та Жаботина. езрозуміла ситуація склалася з утепленням Балаклеївського ліцею ім. Є. Гуглі. Минулого року сільська рада розробила проєкт, подала його на фінансування з ДФРР, однак, чи то лицем не вийшли, чи не домовились, з ким треба, та їхній проєкт не пройшов. Тож, аби хоч якось зарадити, плануємо цьогоріч придбати чотири котли на альтернативному паливі для шкіл і дитсадків громади, – розповів Сергій Рудик.


Є і менш глобальні, але від цього не менш важливі проблеми, такі як ремонти навчальних закладів чи закупівля обладнання.
– У погоні за великими об’єктами не слід забувати про малі. Так, усі чули про «велике ремонтівництво» Білозірського ліцею, який минулого року з великими зусиллями (наприклад, дах довелося переробляти не один раз) оновили, щоправда, і досі не здали в експлуатацію. Але чомусь ніхто не згадує, що тут є ще й інші школи, де теж навчаються наші дітки. І сьогодні вони потребують оновлення харчоблоків. Або ж візьмімо дитячий садочок «Веселка» у Леськах. Кілька років тому його відновили з нуля. Однак, як з’ясувалося, забули зробити ливнівки. Тож нині тала та дощова вода псують приміщення. У критичному стані перебувають і школа та будинок культури у Великій Яблунівці. Крім того, у Березняках потрібно оновити вуличне освітлення. А в Тернівській громаді – встановити спортивні майданчики у чотирьох селах. Тож, треба засукувати рукава і шукати різні варіанти вирішення цих питань, – зауважив народний обранець.



Та найбільшою проблемою для всіх громад 198-го округу, традиційно, виявився стан місцевих доріг. Попри неодноразові обіцянки влади відремонтувати непроїзні ділянки автодоріг, сьогодні громади лишились з цією проблемоюсам на сам.
– Це ж треба спочатку пообіцяти людям, що їхні дороги будуть включені до переліку автодоріг місцевого значення та комунальних доріг, які ремонтуватимуть державним коштом, а потім взяти і викинути їх! Як це сталося з дорогою Сміла – Кам’янка через Березняки та Райгород. Якщо у першому варіанті переліку було дві її ділянки, то до другого варіанту одна з них – у межах Михайлівської громади – зникла. Як зникли зі списку і найбільш аварійні ділянки автодороги Сміла – Сунки – Плескачівка. А от непроїзна дорога в межах Тернівської громади – до Сердюківки – взагалі цього року не потрапила до переліку тих, які будуть ремонтуватися за кошти державного бюджету. Хоча представники діючої влади клялися сільському голові, що цього року дорогу точно полатають. Ну а в Смілі вже традиційно, як пороблено. Сюди на ремонт комунальних доріг виділили всього 5 млн грн. І то тільки після моїх особистих звернень до голови Укравтодору!
Із позитивів лише – 100 млн грн на дорогу Н – 16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань від повороту на Дубіївку і аж до Сміли. Я розумію, що це не дорога в селі, але, думаю, що ремонт цієї ділянки полегшить життя і білозірським водіям, – зазначив народний обранець.