Про це в прямому ефірі програми «Право на владу» зазначив народний депутат України Сергій Рудик. Він вважає безальтернативним шлях України до Північно-Атлантичного Альянсу. Однак влада повинна чіткіше про це заявляти і робити реальні кроки у напрямку вступу.
- Історія нашого прагнення увійти в НАТО тісно переплітається з позицією перших осіб держави, які були президентами протягом усіх 30 років нашої незалежності. Не заперечуючи участі першого президента, хотів би нагадати, що реальні кроки в той бік почалися при президентові Кучмі, потім сплеск реальної активності при Ющенку, падіння інтересу з обох сторін, і насамперед з боку нашої держави, при президенстві Януковича, Петро Порошенко, зміни до Конституції, і потім дворічна пауза, гробове мовчання. НАТО не існувало для нашої держави до лютого місяця, коли відбулася відома зустріч президента Зеленського і ми почали про це знову говорити. Тому якщо відновлення євроатлантичного вектору – не примха місяця-двох, це добрий сигнал для всіх тих, хто вважає, що НАТО – це майбутнє для нашої держави, як вважаю особисто я і партія «За майбутнє».
Водночас, як зазначив народний депутат, для того, аби наблизити вступ до альянсу, влада має робити реальні кроки всередині країни. Зокрема, у плані наближення наших Збройних Сил до стандартів НАТО.
- Я майор резерву і єдиний народний депутат, який крім волонтерства ще місяць побув в якості офіцера резерву в 2018 році на наших живих полігонах. І я мало собі уявляю офіцера чи солдата армії НАТО, який місяць їсть «червону рибу» – це кілька в томаті. Я мало собі уявляю солдата НАТО, який по сьогоднішній день їздить на ГАЗ-66, 66 – це рік його випуску. Я мало собі уявляю солдата країни НАТО, який їздить на КРАЗах, які тільки що випустили, а через два роки вони вже не їздять. Це величезна внутрішня робота нашої країни по посиленню Збройних Сил. Для чого у нас була передишка у війні з Росією – умовна, бо гинули наші солдати? Ми сподівалися, що в цей час ми будемо працювати над підсиленням наших Збройних Сил, щоб вони могли забезпечити нашу країну в цей період, поки НАТО вирішує – так чи ні.
Насамкінець Сергій Рудик закликав нинішню владу активніше відстоювати позицію України на міжнародній арені.
- Якщо ми сьогодні, в 2021 році, будемо оперувати історією, яку нам намагається донести пан Нестор (депутат від ОПЗЖ аргументував свою думку про те, що Україні не треба вступати в НАТО давніми війнами. Мовляв, колишні вороги України нині в Альянсі), то ми нікуди не дійдемо. Якщо наше МЗС буде так мляво відповідати, як у випадку з словацьким прем’єром по Закарпаттю, я боюся, що цей шлях триватиме для нас ще багато років. А мені би дуже цього не хотілося, – зазначив Сергій Рудик.