1 липня завершилося будівництво одного із найвідоміших на Черкащині довгобудів – 4-го корпусу Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Днями новобудову проінспектував народний депутат, член Наглядової ради університету Сергій Рудик.
– Мрії здійснюються! 4-ий корпус Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького нарешті відбудовано! Він згорів ще в далекому 1990 році. Відтоді Україною керувало 6 президентів, 20 прем’єрміністрів, 13 міністрів освіти. Та початок повномасштабної реконструкції, по великому рахунку, розпочали тільки останніми роками. І це при тому, що в Інституті педагогічної освіти і психологічному факультеті, які розташовані тут, – 1,5 тисячі студентів, які донедавна змушені були займатися у дві зміни. І ось 1 липня будівельні роботи завершено, у чому я пересвідчився особисто! – написав на своїй сторінці у Facebook Сергій Рудик.
Ця новина одразу ж викликала шквал обговорення. Хтось радів завершенню будівництва, інші «виливали жовч» і задавали питання, який стосунок має до цього нардеп. Тож ми запитали у нього безпосередньо.
– А я поясню. Корпус згорів 30 років тому. Я став народним депутатом у грудні 2014 року. Коли вперше відвідав університет, де навчається багато дітей із мого округу, і побачив ці руїни, одразу ж запропонував свою допомогу ректору Олександру Черевку, якого знаю багато років. Так усе й почалося. У 2018 році мені вдалося «вибити» з держбюджету 20 млн грн (щоправда, 10 млн грн міністерство за вказівкою міністра забрало на інші об’єкти). Тоді ж із моєї ініціативи в університеті розробили проєкт повної відбудови корпусу на рекордну суму 45 млн грн, який у 2019 році було підтримано на засіданні Міжвідомчої комісії з питань державних інвестпроєктів. За ці гроші і було здійснено роботи! – зазначає Сергій Рудик.
Як розповів нардеп, поки оновлений корпус готують до офіційного відкриття, з’являється все більше людей, які хочуть «примазатися» до цієї події.
– Уже не раз за свою депутатську діяльність я спостерігаю картину: після введення об’єкта в експлуатацію, кількість людей, які «несли з Леніним колоду», постійно збільшується. Товариство, не хвилюйтеся. У кого чешуться руки зробити щось добре для Черкащини чи рідного міста, таких об’єктів – хоч греблю гати. Узяти хоча б той самий аеропорт, який відновлюють роками, недобудований драмтеатр, який днями «відзначив» п’яті роковини пожежі. І це я вже не кажу про очисні споруди практично в кожному місті Черкащини, які або взагалі не працюють, або не введені в експлуатацію. Було би бажання, а куди прикласти зусилля – знайдеться!
“Вечірні Черкаси”, 8 липня 2020 року