Народний депутат Сергій Рудик закликає жителів свого 198-го округу долучатися до обговорення нового проекту перспективного плану формування територій громад Черкаської області, розробленого представниками Черкаської ОДА. Про це він написав на своїй сторінці у «Фейсбук».
«Коли в своєму звіті за 2019 рік я опублікував новий перспективний план утворення ОТГ в області і запропонував громадам свого 198-го округу долучитися до його обговорення, навіть не думав, що отримаю стільки відгуків. І яких?
Нагадаю, що одразу ж після видачі мені постійного посвідчення і картки для голосування, мене запросили до складу робочої групи, яка «розробляла» новий проект об’єднаних територіальних громад Черкащини. За два дні відбулося її засідання. А ще через два мені запропонували підтримати розроблений десь в ОДА план. Я відповів, що без консультацій із громадою не можу підтримати таке рішення. Оскільки мій звіт надходить у скриньку кожного жителя округу, вирішив провести опитування.
Буквально за кілька днів, попри те, що вже почалися Різдвяні та Новорічні свята, до моїх приймалень надійшли звернення від багатьох голів ОТГ мого округу, які свого часу були створені відповідно до діючого на той час перспективного плану і визнані спроможними. Приміром, Березняківська ОТГ Смілянського району: 2 села, більше 4 тис. жителів, 4 заклади освіти, поліцейська станція, створюється ЦНАП. Сагунівська ОТГ Черкаського району: 3 села, більше 5 тис. мешканців, 5 закладів освіти, створено ЦНАП. Леськівська ОТГ Черкаського району: 2 села, більше 6 тисяч мешканців. А про Червонослобідську я взагалі мовчу: 4 села й далеко за 10 тисяч мешканців. На сьогодні громади є спроможними (принаймні, так стверджують їхні керівники) і мають усі умови для забезпечення мешканців необхідними послугами. Відповідно ж до нового плану їх хочуть приєднати до інших ОТГ, що, на думку їх голів, дискредитує сам процес добровільного об’єднання і суперечить закону, відповідно до якого воно проходить.
Враховуючи те, що Кабмін у рамках децентралізації планує відмовитися від моделі добровільного об’єднання громад і перейти до їх утворення за перспективними планами, до формування таких планів треба підійти дуже виважено.
Перші думки керівників діючих ОТГ та сільських голів ми почули (до речі, всі в один голос – проти), хотілося ще би почути думки людей», – зазначив народний обранець.


