30 липня народний депутат Сергій Рудик приєднався до безстрокової акції протесту медпрацівників Сміли, які збираються під стінами міськвиконкому, вимагаючи від влади виплатити їм заборговану заробітну платню.
Попередні перемовини в колективах, міськвиконкомі за участі керівництва області, озвучення проблеми на сесії обласної ради, звернення профспілки до органів державної влади, неодноразові запевнення міського голови Олексія Цибка про спроможність забезпечити проведення сесії міської ради для голосування рішення про виділення коштів на зарплату, на жаль виявилися безрезультатними. А призначена на 15.30 незавершена 122 сесія міської ради вкотре не відбулася.

- Міський голова каже, щоб депутати зібралися і проголосували. Депутати кажуть, що не зберуться, доки мер не підпише рішення, прийняте ними на початку червня. Однак там ідеться тільки про виплату зарплатні за травень, а вже кінець липня, і цих коштів явно не вистачить. За особистими амбіціями і чварами вони просто забули що йдеться не про якісь віддалені речі, а про людей, яким уже немає чим годувати дітей, – обурився Сергій Рудик.
Як розповів народний депутат, ще на початку цього конфлікту Федерація профспілок України пропонувала медикам працювати в рамках трудового спору.
- Це коли більшість працівників трудових колективів збирають підписи і подають у міську раду. Після цього створюється комісія примирення, яка намагається вирішити ситуацію. Якщо це не вдається, тоді відбувається трудовий арбітраж. Якщо й після цього ситуація не вирішується, аж тоді люди йдуть на страйк, і цей страйк вважається законним з усіх точок зору. Тоді медики на це не погодилися, апелюючи до того, що процедура займе цілий місяць. Але відтоді пройшло три місяці, а ситуація так і не змінилася, – зазначив Сергій Рудик.

Урешті заручниками цієї ситуації стали не тільки медики, яким не виплачують заробітну платню, а й решта жителів Сміли, які не можуть отримати належних медичних послуг.
Із понеділка, 29 липня, у міській поліклініці, Шевченківській поліклініці і стоматполіклініці медичні послуги надаються лише годину – з 8.00 до 9.00 ранку. З 10.00 у закладах надається тільки невідкладна ургентна допомога. Також працює первинка і сімейні лікарі, лікарі чергують і в приймальному відділенні міської лікарні. Всі решта медичних працівників задіяні у безстроковій акції протесту.
- Мені б дуже не хотілося, щоб замість підтримки лікарів, які стали за свої права, медики отримали зворотній ефект негативу з боку громади через те, що люди перестали отримувати послуги. Дуже прикро, що всі жителі міста стали заручниками вибору, який вони зробили у 2015 році. Тож зараз я закликаю усіх добре думати, за кого ставити галочку у виборчому бюлетені, – зазначив Сергій Рудик.