1 липня, у День Канади, народний депутат Сергій Рудик звернуся з трибуни парламенту до колег із проханням вибачитися перед Канадою за те, що Україна не проголосувала за наданняцій країні статусу непостійного члена Ради Безпеки ООН. А за час, що минув після цього прикрого голосування, ні президенту, ні міністрові закордонних справ навіть не стало сміливості вибачитися перед нашим стратегічним партнером за це недолуге рішення:
- Їх є 193, країн, визнаних ООН, як демократичні, незалежні, соборні. І кожен із нас – українців – поважає кожну з цих країн. Але є країни, які по-особливому ставляться до нашої держави, і до яких ми, навзаєм, ставимося з особливою повагою. Ці країни перші визнають нашу незалежність. Ці країни перші підтримують нас, коли на нас наступають росіяни. Ці країни першими приходять на допомогу, коли нам бракує коштів, а іноді, коли в нас немає – дають нам зброю, щоб захищати територіальну цілісність нашої держави. Серед таких країн однією з перших є країна, яка сьогодні святкує свій національний день. Це Канада.
Як зазначив народний депутат, у Канаді тільки за офіційною сатистикою проживає більше 1 млн 250 тисяч українців, на вулицях є пам’ятники багатьом нашим національним героям, а щороку проходить більше 10 національних українських фестивалів, найстарший із яких був заснований у 1939 році.
- І в нашої країни був прекрасний шанс привітати весь канадський народ з цим прекрасним святом. Не склалося. 17 червня в ООН ішло знакове голосування за непостійних членів Ради Безпеки. І, здавалося би, які варіанти? Україна ж – за Канаду! А ні, виявилося, що наше геніальне зовнішньополітичне відомство вибрало інші пріоритети. І не канадці стали тією країною, яка два роки буде нас же захищати в ООН, де 5 членів Ради Безпеки ООН не завжди, а один конкретно ніколи не підтримує національну цілісність нашої держави – це Росія. Але навіть не в цьому проблема. Проблема в тому, що коли цього не сталося, на пряме запитання канадців: «Так був голос за Канаду, чи ні?», наш президент ухильно відповів: «Ми за Канаду держим кулаки». Товариство, у цьому залі до того, як я написав заяву про вступ до групи дружби з канадським парламентом, було 143 члени. Це більше третини українського парламенту. Раз не стало сміливості у президента і у міністра закордонних справ визнати очевидне, давайте скажемо за них: «Canada, excuse us! Canada, excusez nous!». Це двомовна країна, яка заслуговує на повагу і любов всієї України, – закликав Сергій Рудик.