Напірний каналізаційний колектор (м. Сміла), водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб (м. Сміла), водопровід (с. Косарі, Кам’янський р-н.), блочно-модульна комбінована котельня (вул. Декабристів,11, м. Кам’янка), котельня (вул. Кармалюка, 38-А, м. Сміла), котельня (с. Ротмистрівка, Смілянський р-н) та дитячий садок «Веселка» (с. Леськи,Черкаський р-н.) внесені до переліку об’єктів, введення в дію (реконструкція) яких запланована до кінця року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та капітальних видатків з державного бюджету. Про це повідомив народний депутат України від Черкащини (округ №198) Сергій Рудик.
«В гострих дебатах вдалося наполягти на включенні цих проектів до переліку об’єктів фонду регіонального розвитку. Схвалені та проголосовані на засіданні Бюджетного комітету 3 серпня, дані обласні об’єкти нарешті отримають фінансування. Це більше 12 млн. грн. Відтепер, маємо зробити акцент на забезпеченні постійного громадського контролю за проведенням тендерних процедур та ретельної журналістської уваги до витрат коштів»- вважає народний депутат.
Сергій Рудик переконаний в необхідності контролю за виділенням коштів КМУ. За його словами, у грудні минулого року вже був випадок з невчасним надходженням коштів: «Кошти для Кам’янської котельні надійшли 29 грудня, зрозуміло освоїти їх не встигли, тому вони повернулися до Держбюджету. Відтак, вартувати слід по обидві сторони процесу – і там де фінансують, і там де освоюють».
«Кожен з цих об’єктів є вкрай необхідним. Внаслідок проривів смілянського колектору, якому 38 років, стічні води потрапляють в колодязі питної води. Як наслідок, 20 тис. мешканців мікрорайонів № 52, №53, ст. ім. Т.Г. Шевченка та району “Кут” у Смілі за кожного чергового прориву залишаються без водопостачання та водовідведення. Тривала експлуатація артезіанських свердловин на Смілянському родовищі підземних вод, спричинила перебої з подачею води: місто змушене користуватися водою за графіком. Буріння п’яти нових та проведення санітарно-ліквідаційного тампонажу п’яти існуючих (недіючих) артезіанських свердловин мають врятувати ситуацію. Прикро, але за всі роки незалежності в Черкаській області немає жодної нової свердловини» – розповів народний депутат.
Сергій Рудик також зауважив на необхідності проведення водопроводу по вул. Шевченка, Молодіжна, Садова, Першотравнева в с. Косарі. Через промислові відходи Косарського спиртового заводу питна вода в криницях мешканців стала непридатною для споживання. Водопровід має забезпечити водою близько 400 дворів села. Також, нагальною за словами депутата, є потреба у завершенні будівництва блочно-модульної комбінованої котельні у м. Кам’янка. У новий опалювальний сезон котельня зможе забезпечити теплом 547 житлових квартир багатоповерхових будинків, 57 бюджетних, соціальних та інших установ міста.
Щодо ремонту дитсадку «Веселка» у Леськах, то реконструкція дошкільного навчального закладу, побудованого у 1967 р, триває з 2012 р. Єдиний дошкільний заклад в селі – садок «Чайка», перевантажений, то ж влаштувати дітей до садку неможливо. Відтак є нагальна потреба у відновленні роботи дошкільного навчального закладу, на реконструкцію якого в поточному році виділено 4 млн. грн.
Перелік об’єктів сформований відповідно до розпорядження КМУ від 17.07.2015 р. № 766-р із змінами, внесеними від 30.07.2015 р. «Про затвердження переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та схвалений на засіданні Бюджетного комітету 3 серпня 2015 р.
Процедура розподілу фінансового ресурсу державного фонду регіонального розвитку включає в себе: проведення конкурсів щодо визначення об’єктів які можуть фінансуватися з державного фонду регіонального розвитку на обласному рівні, внесення переможців конкурсу до переліку об’єктів до Мінрегіонбуду для подальшої експертизи, подання переліку об’єктів на затвердження КМУ та затвердження переліку об’єктів Комітетом ВРУ з питань бюджету.
Джерело: Дзвін
http://dzvin.org/bilshe-12-mln-hrn-pide-na-rekonstruktsiyu-semy-objektiv-komunalnoji-vlasnosti-nardep-serhij-rudyk/