Економія та прозорість процедури – фахівці Черкаського, Смілянського та Кам’янського районів, а також Сміли й Кам’янки сьогодні вивчали тонкощі використання електронної системи закупівель “ProZorro”. Трьом районам Черкащини організували «прозорі» навчання. Ініціював таке навчання для майже сотні осіб народний депутат України зі 198 виборчого округу Сергій Рудик. Все для того, аби на місцях розумно заощаджували бюджетні кошти.
Торік у межах 198 виборчого округу реалізували 163 проекти за рахунок коштів з держбюджету, спрямованих на соціально-економічний розвиток. Втім з них через “ProZorro” пройшли лише чотири. Такі результати проведеного моніторингу втілених проектів на Кам’янщині, Смілянщині та Черкащині, зауважив народний депутат, звертаючись до учасників навчань, – інформує прес-служба Черкаської ОДА.
– Як член бюджетного комітету, намагаюся залучати додаткові ресурси в соціальну інфраструктуру та об’єкти у межах свого виборчого округу. Загалом за 2015-2017 роки на моєму окрузі втілять 346 проектів. На це з держбюджету спрямували понад 92,7 млн грн. За приблизними підрахунками, використовуючи систему “ProZorro” в 198 окрузі лише в рамках того ресурсу, до виділення якого я був причетний, як ініціатор, можна зекономити до 6-7 млн грн. Це якщо виходити з цифри 60 млн грн на проекти ДФРР, соціально-економічного розвитку та екофонду.
Він відзначив, що ще на початку червня з трибуни Верховної ради України звернувся із депутатським запитом до керівників Кам’янського, Смілянського та Черкаського районів, міст Кам’янка та Сміла щодо посилення контролю за використанням коштів державного бюджету та необхідності використання електронної системи публічних закупівель “ProZorro”. Для цього й ініціював «прозорі» навчання, аби як головні розпорядники бюджетних коштів, так і підприємці могли поставити фахівцеві з ведення електронних закупівель будь-яке запитання. І вже надалі проводити тендери через «ProZorro».
– Не осилить дорогу той, хто по ній не йде. Тому пропоную йти цією дорогою разом. Звісно, зекономлені завдяки “ProZorro” кошти повертаються назад до державного бюджету. Тож можна зрозуміти, чому місцева влада не дуже зацікавлена в такому заощадженні бюджетних коштів. Але така економія державного фінансового ресурсу – теж аргумент. Особисто для мене. Це мотивує «вибивати» більше коштів, може стати додатковим аргументом у розмові з Прем’єр-міністром України для збільшення фінансування, приміром, на якісь інфраструктурні проекти.
Депутат пообіцяв за результатами року зробити аналогічний аналіз зекономлених в окрузі коштів.
Джерело: ІнфоМІСТ