Тарифи за послуги водопостачання та водовідведення, встановлений Національною комісією з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у м. Сміла за заявою керівництва КП «ВодГео» мають бути скасовані, а місцеві водопостачальники притягнуті до відповідальності. Про заявив народний депутат України від Черкащини, член бюджетного комітету ВРУ Сергій Рудик.
За словами народного депутата, встановлений тариф на воду в Смілі у розмірі 22 грн. 33 коп. є необґрунтованим, навіть за умов 100% зростання вартості електроенергії, девальвації гривні, зношеності обладнання і устаткування насосних станцій, водопровідних та каналізаційних мереж тощо.
«Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) послуг. Наразі відсутня обґрунтованість які саме статті витрат включаються до складу планових економічно обґрунтованих витрат смілянського тарифу на воду. «Притягнутий за вуха» тариф, є вищим за ціну на воду у проблемних маловодних регіонах, таких як Запоріжжя, Одещина чи Херсонщина» – зазначає Рудик.
Депутат звертає увагу, що в областях з обмеженою часткою водних ресурсів власного формування, тариф нижче ніж в Смілі: в Херсонській області середній тариф складає 11 грн.53 коп.; в Одеській від 12 грн.78коп. (КП “Водопостачання та каналізація” м.Южне) до 17 грн. 11коп. (КВЕП «Котовськводоканал»).
Сергій Рудик також вказує на той факт, що по Україні підвищення тарифів на воду систематизовано відбулося з 1 травня цього року: Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕПУ) ухвалила рішення, згідно з яким підвищення тарифів на воду становило від 4% до 100% (залежно від конкретного водопостачального підприємства).
«В Україні немає загального тарифу на воду, у кожному регіоні ціна своя, відповідно до наближеності до річки, якості підземних вод, кількості споживачів, тощо. Тому ті «підприємці», які включили до структури тарифів непродуктивні та неефективні витрати, мають понести відповідальність. Бо за їх тарифом, у кранах смілянчан має текти щонайменше, мінеральна вода» – вважає нардеп.
Сьогодні в Україні централізованим водопостачанням забезпечено 450 міст, 783 із 891 селища міського типу, а також 6490 із 28584 сільських населених пунктів, що охоплює понад 70 % населення країни. Попередній тариф для мешканців Сміли становив 11грн.43 коп.
Джерело: Вчасно
http://v4asno.com/zhidno-z-taryfamy-u-kranah-smilyanchan-maje-tekty-mineralka-nardep/